Ennek a cikknek a megírásához úgy kaptam ihletet, hogy felfigyeltem egy érdekes kezdeményezésre. Egy magyarországi brókercég rábízott egy tőzsdei témakörben teljesen kezdő hölgyre 500 ezer Forintot. Ezzel az összeggel négy hónapig kereskedhet. Ha a negyedik hónap végén profitban van, akkor a profitot megtarthatja. Cserébe egy blogot kell rendszeresen írnia, amely a brókercéget népszerűsíti.
Gondoltam írok egy hozzászólást az egyik blogbejegyzéséhez. Fel is tettem a blog oldalukra, de levették. Valószínűleg túl ütősre sikerül. Mivel előre sejtettem, hogy ez a hozzászólás valószínűleg ki fogja verni a biztosítékot, így a biztonság kedvéért lementettem magamnak és most megosztom veletek.
Íme:
Mire elég négy hónap mire kevés?
Elég ahhoz, hogy:
1. Megtanulj tőzsdei alapfogalmakat.
2. Megtanuld néhány tőzsdei szoftver kezelését.
3. Megtanulj tippek (ismeretlen stratégia) alapján kereskedni.
4. Profitot csinálj akár 100%-ot is, de elég ahhoz is, hogy lenullázd a számlát.
5. Azt hidd, hogy ha nyereséget értél el azt saját magadnak köszönheted és nincs köze a szerencséhez.
6. Ha brutális mínuszt csinálsz elmenjen a kedved az egésztől.
7. Megtanuld a hírek értelmezésének alapjait.
8. Belekóstolj a világgazdasági folyamatok árbefolyásoló hatásaiba.
9. Megismerkedj azzal milyen mások pénzével kereskedni.
Kevés ahhoz, hogy:
1. Megtanulj önállóan kereskedni.
2. Stratégiát találj ami hosszú távon működőképes és be is gyakorold élesben.
3. Az iránykereskedés korlátai közül kitörj.
4. Dönteni tudj arról ki ért ahhoz miként lehet pénzt keresni a tőzsdén.
5. Találj egy profi tőzsdést aki a tőzsdéből meg tud élni és nincs szüksége az oktatásból vagy a brókerjutalékból bevételre.
6. Dönteni tudj arról ki számít jó tőzsdei mentornak és megszerezd magadnak.
7. Rájöjj arra, sokkal jobbak azok a stratégiák amelyek rendszeres havi jövedelmet termelnek miközben még az ármozgás irányát sem kell eltalálni.
8. Rájöjj arra, hogy a jó money management rontja az esélyeidet a profitra, igaz ugyan, hogy a számlalenullázódás esélyét is csökkenti.
9. Rájöjj arra, hogy a stop loss szintnél magasabb take profit szint gyengíti az esélyeiden a profitra, mert ilyenkor gyakrabban teljesül a stop.
10. Rájöjj arra, hogy a követő stop szintén rontja az esélyeiden a profitra, mert ilyenkor gyakrabban van take profit szint előtti stop.
11. Rájöjj arra milyen saját pénzt kockáztatni a tőzsdén és milyen pszichológiai tényezőket kell ilyenkor saját magadban kezelned.
12. Rájöjj arra, hogy a legfontosabb kérdés a tőzsdén az, hogy van-e élesben letesztelt stratégiád amely rendszeres profitot termel.
Tony James
TőzsdeGuru ! - most már ideje megtanulnod pénzt keresni a tőzsdén